Bezpieczna podróż autem?

Współczesne możności użytkowania transportowe dopuszczają człowiekowi na podróż różnymi środkami transportu. W zależności od naszych upodobań i odległości przemieszczanie się samochodem może być bez problemu zacnym wariantem na wakacje, podróż służbową bądź rodzinny wyjazd na weekend. O czym więc trzeba nie zapominać, ażeby cało i zdrowo wrócić do domu?

- Bez względu od tego czy podróżujemy w pobliżu czy w dużej odległości, trzeba sprawdzić czy wszystko działa bez zarzutu – na wszelki wypadek, bo przecież nie chcemy ukończyć naszej przejażdżki w warsztacie samochodowym.

- Warto także zastanowić się kiedy ostatni raz wykonywane było czyszczenie klimatyzacji – to jest potrzebne dla naszego zdrowia plus samopoczucia. - moglibyśmy zabrać ze sobą drugorzędne zapasy paliwa plus oleju oraz przetestować stan koła zapasowego - jeśli podróżujemy z dziećmi – powinniśmy przygotować się zabierając zabawki a dodatkowo małe przekąski. Moglibyśmy równocześnie rozważyć przystanki na niezbyt długi odpoczynek - zaleca się również zaznajomić się uprzednio z trasą i zastanowić się czy pojedziemy autostradą czy bocznymi drogami, jest to ważne w szczególności gdy zależy nam na szybkim okresie przejazdu. Mimo tych wszystkich zabiegów jest w stanie zdarzyć się, iż będziemy musieli wezwać pomoc drogową. Pomoc Drogowa Wrocław jest czynna 7 dni w tygodniu oraz 24 godziny na dobę. Proponuje m.in. holowanie pojazdów dostawczych a także osobowych a ponadto wozów do 4 ton.

Zarazem, potrafimy poprosić o zawiezienie auta do warsztatu samochodowego lub o naprawienie samochodu w miejscu, gdzie się nam popsuł. Ciekawą opcją może okazać się też wynajem autolawety z kierowcą. Dobre przygotowanie się do wyjazdu powinno uchronić nas przed niechcianymi wypadkami, przeto bardzo warto czasami poświęcić czas oraz rozpatrzyć najmniejszą nawet przejażdżka samochodem.Powiązane słowa: