Co należy do cech charakterystycznych dla krat zgrzewnych

Kraty zgrzewane to wyjątkowy produkt metalurgiczny. Produkuje się je przez połączenie płaskowników i skręcanych prętów poprzecznych. W skutek ich użycia kraty zgrzewne bywają niewiarygodnie trwałą konstrukcją, którą udaje się wykorzystać do przenoszenia nawet znacznych obciążeń. To na bank niebywale stabilny produkt.

W procesie produkcji kraty zgrzewnej najistotniejsze zdaje się być połączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, procedura łączenia wykonywana jest metodą zgrzewania. Określa to zgrzewanie oporowe, które polega na tym, że przeprowadza się prąd o niemałej mocy na miejscu styku płaskownika i prętu. Jednocześnie na to miejsce pojawia się siła nacisku, w skutek czego oba elementy zostają połączone bez odwrotnie, co bezpośrednio wpływa na wytrzymałość krat.

Tutaj dużo znaczy także jakość stworzenia pojedynczych części. Tak samo płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne wytwarza się z materiałów niebagatelnej jakości oraz posiadają przynajmniej 5-6 mm średnicy. Dąży się do tego, by były niezwykle wysokiej jakości głównie przez to, iż biorą na siebie całe obciążenie działające na kratę. Pręty poprzeczne do tego mają także więcej zadań – gwarantując stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne powinny być wykonywane w taki sposób, iż długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Na dodatek opłaca się skierować uwagę na długość pręta skracanego – zdaje się być to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość oraz grubość będzie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne niejednokrotnie są ocynkowane.

Dodano 2017-03-13
Kategoria: Nowe technologie