Czy na zachodzie jest taniej?

Znaczna część jednostek poszukując używanego auta koncentruje swą uwagę na pojazdach importowanych zza granicy, zwłaszcza z Niemiec. Oczekują, iż eksploatowane tam wozy są w zdecydowanie lepszym stanie niż te krajowe, a na dodatek koszt ich zakupienia nie będzie dużo wyższy niż w Polsce. Już pobieżny przegląd propozycji używanych wozów z rynku niemieckiego umożliwia dostrzec pewną regułę. Im mniejszy jest przebieg auta, tym dobitnie ogromniejsza jest jego cena.

W przeciwieństwie jednakże do polskiego rynku rocznik auta jest o wiele mniej istotny niżeli dystans jaki auto przebyło. Najdroższe są samochody z przebiegiem do 100 tys. km, a najtańsze takie które pokonały już ponad 250 000 km. Dlatego jeśli auta używane z gwarancją, samochody sprowadzone, sprzedaż samochodów, auto-handel, import samochodów, samochody serwisowane w aso, samochody na z z Niemiec i ich cena jest zbliżona a nawet niższa niżeli podobnego egzemplarza z Polski jesteśmy w stanie oczekiwać jego powypadkowej przeszłości czy też o wiele większego wyeksploatowania.

Warto bowiem pamiętać, że do ceny samochodu z Niemiec powinniśmy doliczyć akcyzę, koszt transportu, przychód handlarza czy też dodatkowe opłaty skarbowe. Choćby nie doliczając ogromnej akcyzy, koszt ich zakupu jest w mnogości przypadków zdecydowanie wyższy niżeli w naszym kraju.

Jak to zatem prawdopodobne, że handlarzom udaje się odnaleźć za granicą tak niedrogie pojazdy, a potem sprzedać je w naszym kraju za relatywnie niewielkie pieniądze i przecież na tym zarobić? Po prostu sprowadzane auta najczęściej mają zdecydowanie wyższy przebieg albo były po prostu rozbite. To tłumaczy dlaczego modne portale aukcyjne pękają w szwach od okazji. Bądźmy realistami - coś takowego jak okazja, w rodzimych przesłankach prawie nie istnieje. I nie zmieni owego nawet ślepe wierzenie w zapewnienia sprzedawcy o wyjątkowości oferty.Powiązane słowa: