Czy warto złomować auto?

Pojazd, który jest w nędznym stanie technicznym a ponadto nie nadają się już do używaniu, poprawniej zezłomować plus wyrejestrować.

Właściwie każdy kierowca, który decyduje się pozbyć własnego pojazdu, chciałby dostać za nie jak najwięcej kasy. Jest na to parę opcji. Jednym z nich jest sprzedawanie pojazdu komuś, kto go odrestauruje oraz będzie dalej stosował. Lecz jeśli uważamy, że pojazd nie nadaje się to użytku, wtedy pozostanie zlomowanie-oltomax.pl, bądź oddanie do stacji demontażu pojazdów. Bardzo często stacje demontażu samochodów są skłonne do zapłacenia większej sumy kasy za nasz pojazd aniżeli złomowiska, więc też rozsądnie jest zadzwonić do paru punktów oraz podjąć decyzję, który oferuje najlepsze żądania.

Kasując pojazd w wybranym punkcie należy zabrać ze sobą obowiązkowe dokumenty np. dowód rejestracyjny czy też papier zaświadczający dane samochodu. Punkty przyjmujące od nas auto nie ściągają niechcianych należności, chyba że samochód jest lżejszy niżeli wartość wpisana w dowodzie - wówczas mogą żądać od nas dopłaty za każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu wozu do kasacji kierowca przyjmuje kilkanaście formularzów m.in. o przyjęciu samochodu do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych oraz jeśli była wydana to unieważnienie karty pojazdu. Z otrzymanymi dokumentami a także tablicami rejestracyjnymi dobrze jest się udać do wydziału komunikacji urzędu gminy a także złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.

Mamy do dyspozycji na to 30 dni od chwili otrzymania zaświadczeń ze stacji złomowania. Co ważne, z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu samochodu do kasacji zaprzestaje obowiązywać OC samochodu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wycofać nadpłatę.



Powiązane słowa: