Czym myć auto?

Mycie wozu najczęściej kojarzyło się z dylematem: zrobić użytek z myjni automatycznej, bezdotykowej, ręcznej a może korzystniej dokonać to samemu? Jakie z wymienionych rozwiązań jest najlepsze? Jak umyć samochód tak, aby nie porysować lakieru? Najszybciej możemy wyczyścić auto w profesjonalnych myjniach mechanicznych, jakież znajdziemy w istocie przy każdej dużej stacji paliw.

Selekcjonując pewien program sprzęt myje szamponem, aktywną pianą, oraz woskuje. Prędkość wytworzenia usługi to największa zaleta myjni mechanicznych. Niestety mycie jest najczęściej niedokładne, a na domiar złego zdarzają się również mniejsze bądź większe zarysowania lakieru, a także uszkodzenia odmiennych elementów. Właściciele samochodów obawiający się porysowania lakieru zarówno podczas czyszczenia mechanicznego, jak i ręcznego, mogą zrobić użytek z propozycji tzw. myjni bezdotykowych. Konsument sam jeden myje samochód gorącą wodą z pianą przy wykorzystywaniu lancy ciśnieniowej, a w kolejnym etapie spłukuje karoserię wodą.

Z kolei w wariancie automatycznym, zajęciem mycia steruje komputer, dostosowując program czyszczący do stopnia zabrudzenia nadwozia. Inny sposób zastosowania wody używają tzw. myjnie mobilne, jakich w ostatnim czasie przybywa na terenie całego kraju. Za pomocą specjalnego pistoletu na nadwozie samochodu kierowana jest para wodna zmiękczająca nagromadzone zabrudzenia. Owe ostatnie są w kolejnym etapie usunięte za pomocą ścierki. Jak najbardziej nadal istnieje opcja własnoręcznego wymycia nadwozia samochodu.

Kosmetyki samochodowe Kiehl, miękką ściereczka a także 2 wiaderka wody i jesteśmy w stanie ruszyć do mycia. Jeżeli mamy czas miejsce, żeby to wykonać, wtedy zaleca się samemu zadbać o przywrócenie mu blasku.



Powiązane słowa: