Dlaczego warto używać klimatyzację zimą

Klimatyzacja w pojazdach przestała już być luksusowym dodatkiem. Coraz to więcej aut posiada seryjnie montowaną klimatyzację, dzięki temu można w gorące dni rozkoszować się orzeźwiającym podmuchem chłodnego powietrza, tłoczonego poprzez dysze nawiewowe do wnętrza pojazdu.

O klimatyzację musimy jednakże zadbać, by efektywnie działała z nadejściem cieplejszych dni i co jakiś czas robić serwis klimatyzacji szczecin. Kiedy na dworze robi się coraz cieplej, trzeba przypomnieć sobie o klimatyzacji. Niefortunnie często na okres zimowy przeważnie zapominamy o jej użytkowaniu, co jest błędem. O tym układzie należy pamiętać poprzez cały rok. Chociażby tylko z owego motywu, że różne mechanizmy czy całkowite urządzenia pozostawione na długi okres w spoczynku, po ponownym uruchomieniu przeważnie rozpoczynają się psuć. Jeśli klimatyzacja długo nie jest uruchamiana, to smarne akcesoria potrafią się wytrącać z płynu i przestać spełniać własną opcję. W rezultacie proces starzenia gumowych uszczelnień w układzie klimatyzacji przybiera na sile.

Stąd już tylko krok do pojawienia się nieszczelności, przez jakie czynnik chłodzący może wydostać się na zewnątrz. Warto więc co jakiś okres włączyć klimatyzację, nawet jeżeli zewnętrzna temperatura nie zachęca do schłodzenia wnętrza auta. Wedle speców należy to robić przynajmniej co dwa tygodnie i pozwolić jej popracować przez parę dobrych minut. Nie zawsze to jednak będzie wykonalne, ponieważ przy bardzo niskich temperaturach klimatyzacja się nie uruchomi, ponieważ z reguły tak otóż to jest zaprogramowana. Rutynowego przeglądu klimatyzacji samochodowej w ogóle nie musimy robić koniecznie przed letnim sezonem.

Zabieg ten moglibyśmy zrobić już wiosną, zanim jeszcze nadejdą upały. Samochód należy zwrócić do specjalistycznego warsztatu, zajmującego się układami chłodzącymi.Powiązane słowa: