Jak dobrze zabezpieczyć dom przed złodziejem?

Według policyjnych statystyk z roku na rok liczba włamań stopniowo zmniejsza się. Jak to się dzieje? O wiele lepiej zabezpieczamy swoiste domy jak również mieszkania przed złodziejami, stosując sprawdzone rozwikłania jak również nowinki technologiczne. Przed wyjazdem na wyjazd wypoczynkowy zainwestuj w nowe okna antywłamaniowe albo wzmocnij swoje stare.

Gdyż złodzieje przeważnie próbują dostać się do domu poprzez okno, głównie balkonowe albo wychodzące na taras. Okna antywłamaniowe są dużo droższe, ale prawdopodobieństwo ich rozbicia bądź otworzenia jest znikome. Kiedy nie stać nas na nie, zamontujmy w starych oknach nowe zamki, okucia ewentualnie kraty. Najistotniejsze, aby porządnie je zamknąć a także sprawdzić przed wyjściem. Nie zapominajmy o okienku w piwnicy. Za każdym razem podczas oceniania pomijamy je oraz nie zdajemy sobie sprawy, że możemy tym samym uprościć pracę złodziejowi.

Jednym z lepszych rozwiązaniem jest okratowanie tych niewielkich okienek. Wówczas, gdy zapomnimy je zamknąć, włamywacz nie będzie w stanie przez nie wejść. Bardzo warto wstawić drzwi antywłamaniowe. Posiadają one wartościowy zamek centralny, taki który po zamknięciu rygluje drzwi w kilku miejscach na obwodzie. Gdy nie wymienimy starszych drzwi, należy je wzmocnić i zastosować dobry zamek. W minionych latach rośnie ilość instalowania przez obywateli takich zabezpieczeń własnego mieszkania, jak system alarm Tarnów. Należy nie zapominać o solidnej bramie garażowej, szczególnie wtedy, gdy przez garaż możemy wejść do domu.

Fundamentalne jest również to, żeby drzwi które prowadzą z garażu do domu były mocne jak również posiadały atestowane zamki. Znakomitym rozwiązaniem jest zainstalowanie programatora czasowego. Podłączamy do niego jakikolwiek sprzęt np. lampkę, telewizor a ponadto wkładasz do gniazdka. Podłączone urządzenie będzie włączać się i wyłączać w czasie, w jakim sam zaprogramujesz. Złodziej będzie myślał, iż ktoś z współlokatorów jest w domu i z pewnością zniechęci go do włamania.Powiązane słowa: