Jak umyć auto żeby go nie porysować?

Jeszcze wcale nie tak dawno własnoręczne mycie auta było domeną znaczącej ilości właścicieli czterech kółek. 1-wsze oznaki wiosny budziły do życia wszystkich, jacy pragnęli odtworzyć ówczesny urok swym pojazdom, zaś woda plus szampon były nieodzownymi elementami do konserwacji samochodu. Aktualnie w nawale codziennych zleceń, żadna osoba już nie myśli o własnoręcznym umyciu swojego wozu a to błąd.

Jeszcze kilka lat temu sporo ludzi korzystało z myjni automatycznych, jakież tylko z pozoru dokładnie czyszczą samochód. Po tego typu myciu okazuje się, iż w większości zakamarków dostrzegamy widoczne ślady niedomytego brudu. Drugą usługą jest myjnia bezdotykowa. Korzystając z owego modelu myjni, co prawda o wiele wnikliwiej umyjemy auto niżeli w myjni automatycznej, lecz w wielu wypadkach, zwłaszcza kiedy brud jest zastygnięty, powinniśmy użyć szmatki.

Na dłuższą metę szkodliwe dla lakieru są też środki chemiczne wykorzystywane zarówno w myjniach automatycznych, jak i bezdotykowych. Dlatego najkorzystniejsze rozwikłanie to myjnia ręczna. Niestety, jest ona też najdroższa. W związku z tym wiele osób decyduje się na mycie czterech kółek na własną rękę. Co musimy przygotować do mycia? Przede wszystkim miękką ściereczkę lub rękawicę, a nie przeważnie stosowaną gąbkę. Wnikają w nią ziarenka piasku, przez co niebywale szybko porysować lakier.

Naturalnie po każdym myciu taką ściereczkę należy uprać. Oprócz ściereczki powinniśmy przygotować 2 wiadra – jedno z detergentem a także odmienne do płukania brudnej ściereczki. Jakiego typu detergentów użyć Najdoskonalej wysokiej bądź średniej klasy kosmetyki Kranzle przeznaczonych do mycia lakierów samochodowych.Powiązane słowa: