Jakie cechy mają kraty zgrzewne?

Kraty zgrzewane ta nazwa określa wyjątkowy produkt metalurgiczny. Wytwarza się je łącząc płaskowniki oraz skręcane pręty poprzeczne. Wykorzystując je kraty zgrzewne zdają się być bardzo niezniszczalną konstrukcją, którą udaje się użyć do . To na bank bardzo wytrzymały produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest połączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, proces łączenia przebiega metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na tym, że przeprowadza się prąd o niemałej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Do tego na ten punkt pojawia się siła nacisku, dzięki czemu oba elementy łączy się bez odwrotnie, co bezpośrednio wpływa na wytrzymałość krat.

W tej dziedzinie sporo znaczy również jakość wykonania pojedynczych części. Zarówno płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne robi się z surowców najwyższej jakości i posiadają przynajmniej 5-6 mm średnicy. One muszą być niebywale wysokiej jakości szczególnie przez to, że biorą na siebie całe obciążenie działające na kratę. Pręty poprzeczne do tego mają też inne zadanie – zapewniając stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne najlepiej, by wyprodukowano w taki sposób, że długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Dodatkowo warto skierować uwagę na długość pręta skracanego – można mówić, że to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość oraz grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne po wielokroć bywają ocynkowane.Powiązane słowa: