Jakie jest najpopularniejsze źródło wiedzy?

Być może nie jest owiane tajemnicą, że Internet jest skarbnicą wiedzy. Powiedzenie, że znajduje się w nim wszystko – od przepisów na ugotowanie jajka do schematów broni jądrowej – też nie oddaje wszystkiego. Sednem jednakże nie jest to, cóż znajduje się w globalnej sieci, jednak to, jak odnaleźć potrzebną nam informację.

Kiedyś nie stanowiło to znacznego problemu. Stron webowych było tyle, co kot napłakał, a poniektórzy znali wręcz na pamięć wszelkie ich adresy. To jednak historia. Z czasem grzebanie w internecie wymusiło powołanie szczegółowych narzędzi określanych wyszukiwarkami. Jedną z pierwszych z nich była AltaVista, która biła na głowę rywalizujące firmy w postaci Yahoo!. Niefortunnie, to cudowne jak na własne czasy narzędzie nie odniosło triumfu. Pokonała je wyszukiwarka firmy Google, jaka została zbudowana w 1998 r.

To wspaniała wyszukiwarka, która potrafi znaleźć w internecie dosłownie wszystko. Świat Wiedzy – bo tak mamy możliwość go mianować, jest dostępny dla każdego. Pozwala nawet największemu laikowi, szukać potrzebne wiadomości jak i wiadomości. Cóż ważne, klasyfikuje je i wyświetla, biorąc pod uwagę nie tylko popularność określonego serwisu, ale również jakość zawartych w nim danych. Im więcej informacji znajdzie się na danej portalu www, tym większe miejsce zajmuje ona w rankingu wyświetlanym użytkownikowi.

Ma to jednak również własne słabe strony. Małe serwisy, które przeważnie oferują bardzo interesujące dane, odnajdują się na dalszych portalach wyświetlanych przez Google jako dostosowujące zapytaniu. Żeby do nich dotrzeć, należy odpowiednio zestawiać słowa kluczowe czy też po prostu przewijać do skutku listę główną. Jedno jest pewne: nie ma podobnych informacji w globalnej sieci, których nie znalazłby Google.Powiązane słowa: