Jedziesz do Anglii, a ogarnąłeś wszystkie niezbędne sprawy i papiery?

To już pewne, że wyjeżdżasz, przewozy do anglii już sprawdzone, masz już w kieszeni miejsce w samolocie albo busie… i w tej chwili czas na totalną panikę. Co wpakować do walizki, które przedmioty ze sobą zabrać, jakie dokumenty oraz formalności trzeba załatwić, a dodatkowo mieszkanie oraz praca już na miejscu. Zatem przekazujemy listę rzeczy, które koniecznie trzeba załatwić przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii do pracy.

To nic wymyślnego, lecz najważniejszy będzie paszport – warto zajrzeć, czy jest kompletny oraz ważny. To istotne, gdyż właśnie on okazuje się być najważniejszym dokumentem za granicą, a do tego może ci się z pewnością przydać. Ponadto, w sytuacji gdy masz za sobą jakieś zasadne choroby lub leczysz się, zadbaj o odpowiednie zaświadczenia od lekarzy, wiadomo, że po angielsku. To istotne, jeżeli musisz brać dane leki i zamierzasz je przewieźć, a również, jeżeli chcesz, żeby w miejscu pobytu zostały CI wypisane przez lekarza. Pamiętaj także o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pożądane byłoby aczkolwiek skusić się na dodatkowe ubezpieczenie w którejkolwiek z prywatnych firm ubezpieczeniowych, które uchroni cię przed niespodziewanymi wydatkami w skutek nieszczęśliwego wypadku albo choroby.

Zechciej również pomyśleć o innych dokumentach, które ułatwią ci początki życia w Anglii. Są to choćby referencje z poprzedniego miejsca, w którym pracowałeś w Polsce – niech twój pracodawca przedstawi je w języku angielskim i uprzedź go, by zdołał je potwierdzić przez telefon, gdyby angielski pracodawca zatelefonował do niego. Zarazem także przygotuj sobie wyciąg z kontaze stanem swoich finansów czy zadłużenia. W Anglii bowiem wynajem mieszkania czy domu nie przedstawiając takich dokumentów się nie uda, gdyż będziesz potrzebować właśnie potwierdzenia stanu finansów. Prócz tego agencja nieruchomości może sprawdzić twoje zatrudnienie.Powiązane słowa: