Kraty nierdzewne – rodzaje krat pomostowych

Kraty nierdzewne, czyli w zasadzie kraty pomostowe wytworzone ze stali nierdzewnej zdają się być niebywale często montowane. Ich możność zastosowanie zdaje się być naprawdę ogromna, często da się je znaleźć w miejscach użyteczności publicznej. Na rynku dostrzec się da dwa rodzaje krat nierdzewnych.

Kraty nierdzewne pomostowe można podzielić na 2 typy: kraty zgrzewne i wciskane. To co je różni to zwłaszcza sposób produkcji. Kraty zgrzewne robi się poprzez zgrzewanie prętów z płaskownikami, w skutek czego dłużej się utrzymują się w dobrym stanie i są stabilniejsze. Kraty są zgrzewane wykorzystując do tego przepływ prądu o niemałym natężeniu przez okolice styku. Tego typu kraty mogą być oczywiście wykonane ze stali nierdzewnej, niekiedy są też antypoślizgowe. Kraty wciskane za to powstają z połączenia 2 rodzajów płaskowników – poprzecznych i nośnych. W ten sposób zrobienie kraty jest niebywale silna oraz o niebanalnej wytrzymałości, zezwala na utrzymanie dużych ciężarów.

Wszystkie kraty nierdzewne miewają swe zastosowanie. Kraty wciskane są wielokrotnie dostrzegane na terenie budowy, nieraz robi się z nich podesty, pomosty oraz schody, są przydatne w ciągach komunikacyjnych. Kraty zgrzewne wielokrotnie również bywają stosowane do robienia chodników oraz pomostów na przykład tam, gdzie odbywają się roboty budowlane bądź też związane z modernizacją kanalizacji. Kraty wciskane przydadzą się do przenoszenia dość dużych ciężarów, więc wykonuje się się z nich półki do magazynów – są w stanie utrzymać doprawdy spory ciężar. Rodzaj kraty powinien zostać wybrany na podstawie zastosowania. I jeden i drugi rodzaj krat może być wykonany na wymiar lub zrobiony z indywidualnie dobranego materiału. Ich największą domeną zda się być wytrzymałość i łatwość do montażu.Powiązane słowa: