Kraty zgrzewane – czym się charakteryzują?

Kraty zgrzewane to nieziemski produkt metalurgiczny. Produkuje się je łącząc płaskowniki oraz skręcane pręty poprzeczne. W skutek ich użycia kraty zgrzewne zdają się być bardzo niezniszczalną konstrukcją, którą da się przeznaczyć do tego, by przenosić na nich wręcz znaczne obciążenia. To na bank bardzo wytrzymały produkt.

W procesie produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest połączenie płaskowników z prętami. Jak sama nazwa na to wskazuje, cykl łączenia owych elementów podejmowany zdaje się być metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na tym, że przeprowadza się prąd o dużej mocy na miejscu styku płaskownika i prętu. Jednocześnie na ten punkt pojawia się siła nacisku, dzięki czemu obydwa elementy łączy się bez odwrotnie, co bezpośrednio przekłada się na to jak wytrzymałe będą kraty.

Tutaj niemało znaczy także jakość wykonania pojedynczych części. Tak samo płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne robi się z tworzyw najwyższej jakości i mają przynajmniej 5-6 mm średnicy. Robi się wszystko,by okazały się być bardzo wysokiej jakości szczególnie dlatego, że całościowo obciążają kratę. Pręty poprzeczne dodatkowo mają także inne zadanie – nadają stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne powinny być wykonywane w ten sposób, iż długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Co więcej opłaca się skierować uwagę na długość pręta skracanego – można mówić, że to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata dobrze, by miała obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość oraz grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne niejednokrotnie bywają ocynkowane.Powiązane słowa: