Myjnia samochodowa – która najlepsza?

Podobno nie szata zdobi człowieka, ale gdyby przenieść to powiedzenie na grunt motoryzacyjny, to czysty a także zadbany wóz zdecydowanie dobrze definiuje o właścicielu. W jakich miejscach, jak i czym myć wóz, by czyste i lśniące sunęło po drogach miasta? Obecnie w Polsce dostępne są trzy typy myjni samochodowych: bezdotykowe myjnie ręczne, myjnie automatyczne a także specjalistyczne zakłady zajmujące się zaawansowaną pielęgnacją aut.

Najtańszym oraz chyba tak naprawdę najszybszym sposobem na umycie samochodu są odwiedziny w bezdotykowej myjni ciśnieniowej. Jak długo oraz jak gruntownie samochód będzie myty w owej myjni, zależy wyłącznie od nas. Niewątpliwą podstawowym plusem owego rodzaju myjni jest nieobecność bezpośredniego kontaktu jakiejkolwiek części mechanicznej myjki z lakierem. Strumień wody wystrzeliwany pod dużym ciśnieniem idealnie nadaje się do spłukania auta z błota bądź ptasich odchodów. Z usług myjni bezdotykowych nie możemy jednakże korzystać podczas mrozów. Sam sprzęt wystrzeliwujące strumień wody jak najbardziej działa, gdy na dworze jest zimno. Kłopot ujemnych temperatur nie dotyczy bezpośrednio popularnych myjni automatycznych, jakie często odnajdują się w wewnętrznych pomieszczeniach.

Czy więc myjnie samochodowe automatyczne to najkorzystniejsze rozwiązanie, aby utrzymać pojazd w czystości? Wirujące szczotki i gąbki posiadają bezpośredni kontakt z lakierem. W myjniach automatycznych nie trzeba myć aut, które są świeżo po naprawach lakierniczych. Suche, twarde oraz zaschnięte błoto także nie jest mile widziane w myjni automatycznej, bowiem ostre szczotki nie zmiękczają odpowiednio zabrudzenia przed jego starciem. Jak widzimy, wszelkie wymienione rodzaje dbania o lakier a także wnętrze samochodu mają swoje dobre i złe strony.Powiązane słowa: