Nie daj się rdzy - postaw na kraty pomostowe!

Kraty nierdzewne, czyli w zasadzie kraty pomostowe wytworzone ze stali nierdzewnej zdają się być niezwykle wielokrotnie montowane. Ich możność zastosowanie zdaje się być naprawdę ogromna, niejednokrotnie da się je dostrzec w miejscach użyteczności publicznej. Na rynku dostępne są 2 rodzaje krat nierdzewnych.

Kraty nierdzewne pomostowe da się podzielić na dwa typy: kraty zgrzewne oraz wciskane. Różnią się od siebie przede wszystkim sposobem produkcji. Kraty zgrzewne wytwarza się poprzez zgrzewanie prętów z płaskownikami, przez co dłużej się trzymają i są stabilniejsze. Kraty zgrzewa się wykorzystując do tego przepływ prądu o sporym natężeniu przez okolice styku. Tego rodzaje kraty mogą być oczywiście zrobione ze stali nierdzewnej, mogą być też antypoślizgowe. Kraty wciskane natomiast powstają z połączenia dwóch rodzajów płaskowników – poprzecznych oraz nośnych. Taka konstrukcja kraty wydaje się być niebywale silna i o niebanalnej wytrzymałości, zezwala na utrzymanie dużych ciężarów.

Wszystkie kraty nierdzewne mają swe zastosowanie. Kraty wciskane zdają się być często spotykane na budowach, raz po raz tworzy się z nich podesty, pomosty i schody, są przydatne w ciągach komunikacyjnych. Kraty zgrzewne często także bywają stosowane do montowania chodników oraz pomostów na przykład w miejscach, gdzie robi się roboty budowlane albo związane z modernizacją kanalizacji. Kraty wciskane przydadzą się do przenoszenia dość dużych ciężarów, wówczas tworzy się z nich półki do magazynów – są w stanie utrzymać naprawdę niemały ciężar. Rodzaj kraty powinien być wybrany na podstawie zastosowania. I jeden i drugi rodzaj krat może być przygotowany na wymiar lub wykonany z indywidualnie wyselekcjonowanego materiału. Ich największą domeną zda się być wytrzymałość i łatwość w montowaniu.Powiązane słowa: