O sondach wodnych, które pomogą mierzyć poziom cieczy

Przepadanie poziomu cieczy nie każdorazowo jest czymś prostym. Nie zawsze masz możliwość bezpośredniego dostania się do dna cieczy i móc sprawdzić bezpośrednio ile jej się tam znajduje. A okazuje się, że jest to niebywale znaczące w sporej ilości sytuacji – przy sprawdzaniu stopnia zalania piwnicy czy w trakcie wykopywania studni. Na ratunek jednak najnowszy fenomen technologii pozwala na określenie poziomu wody w bardzo nieskomplikowany i nieczasochłonny sposób, prócz tego co ważne z niebywale sporą dokładnością. Dowiedz się, na czym polega sposób działania najnowszych czujników poziomu cieczy.

Od paru miesięcy wstecz największym powodzeniem cieszy się czujnik poziomu cieczy konduktacyjny. Zdaje się być to czujnik przewodnościowy. Działa w ten sposób, że uwalnia impuls elektryczny, którzy podąża przez media przewodzące, choćby przez ciecz. Czujnik został wyposażony w sygnalizator dźwiękowy, który zaczyna działać w momencie, kiedy między elektrodą pomiarową, a elektrodą odniesienia przejdzie impuls prądu. Przez to pomiar okazuje się być nietuzinkowo dokładny i skuteczny, umożliwiając na idealne przeprowadzenie odczytu poziomu cieczy.

Tego rodzaju czujniki poziomu cieczy świetnie sprawują się w połączeniu z sondami ciśnieniowymi oraz sondami zwieszaniowymi. Na rynku pod ręką mamy też czujniki poziomu cieczy o działaniu laserowym. Jest to bezdotykowy czujnik, który ułatwia nam pozwala na zmierzenie poziomu cieczy tam, gdzie zamontowanie mechanizmu lub innej sondy jest niemożliwe przez miejsce położenia cieczy. Dodatkowo pomiar laserowy może być ciągły, odwrotnie do pomiaru elektrycznego, który robi się jednorazowo, a później działanie powinno się zrobić jeszcze raz. Z tego względu prawidłowiej sprawdza się w przemyśle, gdzie poziom wody jest kluczowy na przykład dla funkcjonowania maszyn.Powiązane słowa: