O sondach wodnych, które pomogą mierzyć poziom cieczy

Przepadanie poziomu cieczy nie za każdym razem zdaje się być czymś nieskomplikowanym. Nie stale masz możliwość bezpośredniego dostania się do dna cieczy i móc sprawdzić trafnie ile jej jest. A okazuje się, że okazuje się być to niezwykle znaczące w sporej ilości sytuacji – przy prowadzeniu kontroli stopnia zalania piwnicy czy w czasie wykopywania studni. Na szczęście najnowszy fenomen technologii pozwala na określenie poziomu płynu w bardzo nieskomplikowany i szybki sposób, a do tego z bardzo dużą dokładnością. Zechciej dowiedzieć się, na czym polega sposób działania najnowszych czujników poziomu cieczy.

Ostatnio największe powodzenie zyskał czujnik poziomu cieczy konduktacyjny. Jest to czujnik przewodnościowy. Jego sposób działania polega na tym, iż wypuszcza impuls elektryczny, którzy podąża przez media przewodzące, m.in. przez płyn. Czujnik został wyposażony w sygnalizator dźwiękowy, który działa wtedy gdy między elektrodą pomiarową, a elektrodą odniesienia przejdzie impuls prądu. To wpływa na to że, pomiar okazuje się być bardzo dokładny i skuteczny, umożliwiając na celne przeprowadzenie odczytu poziomu cieczy.

Tego rodzaju czujniki poziomu cieczy świetnie działają w połączeniu z sondami ciśnieniowymi i sondami zwieszaniowymi. Na rynku osiągalne są także czujniki poziomu cieczy o działaniu laserowym. Jest to bezdotykowy czujnik, który ułatwia nam przeprowadzenie zmierzenia poziomu cieczy w miejscach, gdzie zainstalowanie mechanizmu lub innej sondy jest nierealne przez miejsce położenia cieczy. Dodatkowo pomiar laserowy może być ciągły, w przeciwieństwie do pomiaru elektrycznego, który wykonuje się jednorazowo, a później działanie wypadałoby zrobić jeszcze raz. Przez to lepiej nadaje się w przemyśle, gdzie poziom wody to klucz przynajmniej dla działania maszyn.Powiązane słowa: