Parownica – czym różni się od mopa?

Urządzenia czyszczące za pomocą gorącej pary wodnej cieszą się coraz to większą famą. Czy są jednakże należytą alternatywą dla standardowych mopów a także odkurzaczy? Odkurzacz i mop to zasadnicze akcesoria pomagające podtrzymywać porządek w domu, jednak nie zawsze czyszczenie nimi serwuje zadowalające rezultaty.

Są one niezwykle pomocne w podtrzymaniu schludności, jednak nie są urządzeniami doskonałymi. Jeżeli po przetestowaniu kilku odmian mopów na podłodze nadal są smugi, za to sprzątanie wydaje się za bardzo wyjątkowe, moglibyśmy wypróbować wszak jedno narzędzie sprzątające, a mianowicie mop parowy ewentualnie parownice. Mopy parowe oraz myjnie parowe to urządzenia, jakie czyszczą podłogi, a także inne powierzchnie za pomocą gorącej, wytwarzanej pod ciśnieniem pary wodnej, bez użycia jakiś detergentów. Każda parownica ma w środku zbiornik na wodę, który przed włączeniem urządzenia należy napełnić. Parownica doprowadza wodę do wrzenia jak również zamienia ją w gorącą parę wodną, która następnie zostaje pod ciśnieniem wyprowadzona poprzez dyszę urządzenia na czyszczoną powierzchnię. Do wody nie ma potrzeby dodawania detergentów.

Wzór działania mopów parowych i parownic jest podobny, jednakże sprzęty tego rodzaju różnią się ceną, gabarytami a także parametrami technicznymi. Mopy parowe posiadają mniejszą moc niż urządzenia parowe i tworzą parę pod mniejszym ciśnieniem. W związku z tym nie czyszczą tak dokładnie jak o wiele bardziej zaawansowane technologicznie parownice. Mopy parowe aparycją przypominają zwykłe mopy, są jednakże od nich cięższe.

Parownica jest o wiele bardziej rozwiniętym sprzętem niż mop parowy. Aparycja plus gabaryty są podobne do niewielkiego odkurzacza.Powiązane słowa: