Przygotuj się na wyjazd do Anglii i bądź spokojny o wszystko

Podjęłaś decyzję o wyjeździe, przewozy do anglii już sprawdzone, zarezerwowane miejsce w samolocie lub busie… i w tej chwili czas na totalną panikę. Co spakować, jakie rzeczy ze sobą zabrać, jakie dokumenty i formalności wypada załatwić, a prócz tego mieszkanie oraz praca już na miejscu. Zatem pragniemy dziś zapodać listę spraw, które musisz załatwić przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia.

To banał, lecz pierwsze to paszport – chciej ogarnąć to, czy zdaje się być kompletny oraz ważny. To istotne, bo szczególnie on zdaje się być najważniejszym dokumentem za granicą,a ponadto może ci się z pewnością przydać. Dodatkowo, jeżeli przebyłeś jakieś konkretne choroby lub leczysz się, zadbaj o odpowiednie zaświadczenia lekarskie, wiadomo, że po angielsku. To istotne, jeżeli potrzebujesz leków oraz myślisz o tym, by je przewieźć, a również, jeżeli chcesz, by na miejscu wypisywał ci je lekarz. Nie zapomnij także o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pożądane byłoby jednak zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie w którejkolwiek z prywatnych firm ubezpieczeniowych, które uchroni cię przed niespodziewanymi wydatkami w w sytuacji dojścia do nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania.

Warto do tego pomyśleć o pozostałych dokumentach, które ułatwią ci początki życia w Wielkiej Brytanii. Zdają się być to choćby referencje z poprzedniego miejsca, w którym pracowałeś w Polsce – niech twój pracodawca wystawi je po angielsku oraz uprzedź go, aby dał radę je potwierdzić przez telefon, gdyby nowy pracodawca zadzwonił. Jednocześnie również przygotuj sobie wyciąg z konta, gdzie będzie odnotowany Twój stan finansów bądź zadłużenia. W miejscowościach angielskich bowiem wynajem mieszkania czy domu nie przedstawiając tego typu dokumentów się nie uda, ponieważ będziesz zawołany o właśnie potwierdzenia stanu finansów. Dodatkowo agencja nieruchomości może sprawdzić twoje zatrudnienie.Powiązane słowa: