Przygotuj się na wyjazd do Anglii i bądź spokojny o wszystko

To już pewne, że wyjeżdżasz, przewozy do anglii już sprawdzone, zarezerwowane miejsce w samolocie albo busie… i w tej chwili czas na największą panikę. Co wpakować do walizki, co ze sobą zabrać, które dokumenty i sprawy formalne trzeba załatwić, a prócz tego mieszkanie i praca już na miejscu. W wyniku tego przekazujemy listę rzeczy, które koniecznie trzeba ogarnąć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, by zacząć tam pracować.

To banał, ale pierwsze to paszport – sprawdź, czy leży kompletny i ważny. To ma znaczenie, bo dokładnie to on zdaje się być najważniejszym dokumentem za granicą, a do tego może ci się naprawdę przydać. Ponadto, jeżeli przebyłeś jakieś konkretne choroby albo leczysz się, zechciej zadbać o odpowiednie zaświadczenia lekarskie, koniecznie napisane w języku angielskim. To ma znaczenie, jeżeli musisz brać dane leki i zamierzasz je przewieźć, a także, jeżeli zachce Ci się, by w miejscu pobytu wypisywał ci je lekarz. Nie zapomnij również o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto aczkolwiek skusić się na dodatkowe ubezpieczenie w prywatnej firmie ubezpieczeniowej, które ustrzeże cię przed niespodziewanymi wydatkami w skutek nieszczęśliwego wypadku bądź zachorowania.

Mądrze będzie do tego pomyśleć o pozostałych dokumentach, które ułatwią ci początki życia w Anglii. Zdają się być to na przykład referencje z poprzedniego miejsca, w którym pracowałeś w Polsce – niech twój pracodawca przedstawi je po angielsku i uprzedź go, aby dał radę je potwierdzić przez telefon, gdyby nowy pracodawca zatelefonował do niego. Jednocześnie również przygotuj sobie wyciąg z konta, gdzie będzie odnotowany Twój stan finansów bądź zadłużenia. W Anglii bowiem wynajem mieszkania czy domu bez takich dokumentów się nie uda, gdyż będziesz potrzebować właśnie potwierdzenia stanu finansów. Dodatkowo agencja nieruchomości lubi weryfikować twoje zatrudnienie.Powiązane słowa: