Przygotuj się na wyjazd do Anglii i bądź spokojny o wszystko

Zdecydowałeś się na wyjazd, przewozy do anglii już sprawdzone, masz już w kieszeni miejsce w samolocie albo busie… i teraz czas na największą panikę. Co wpakować do walizki, które przedmioty ze sobą zabrać, jakie dokumenty i formalności trzeba załatwić, a prócz tego mieszkanie i praca już na miejscu. Zatem przekazujemy listę spraw, które musisz załatwić przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia.

To banał, lecz przede wszystkim paszport – chciej ogarnąć to, czy leży kompletny oraz ważny. To istotne, bo szczególnie on jest najważniejszym dokumentem za granicą i może ci się z pewnością przydać. Co więcej, jeżeli masz za sobą jakieś konkretne choroby albo leczysz się, zechciej zadbać o odpowiednie zaświadczenia lekarskie, koniecznie napisane w języku angielskim. To istotne, jeżeli potrzebujesz leków oraz zamierzasz je przewieźć, a także, jeżeli zachce Ci się, żeby na miejscu wypisywał ci je lekarz. Pamiętaj również o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pożądane byłoby jednak zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie w którejkolwiek z prywatnych firm ubezpieczeniowych, które zabezpieczy cię przed niespodziewanymi wydatkami w skutek nieszczęśliwego wypadku albo choroby.

Mądrze będzie do tego pomyśleć o pozostałych dokumentach, które ułatwią ci start w Anglii. Zdają się być to na przykład referencje z poprzedniego miejsca, w którym pracowałeś w Polsce – niech twój pracodawca przedstawi je po angielsku oraz ostrzeż go, aby zdołał je potwierdzić przez telefon, gdyby angielski pracodawca zadzwonił. Zarazem również przygotuj sobie wyciąg z konta, gdzie będzie odnotowany Twój stan finansów czy zadłużenia. W miejscowościach angielskich bowiem wynajem mieszkania czy domu bez takich dokumentów się nie uda, ponieważ będziesz zawołany o właśnie potwierdzenia stanu finansów. Prócz tego agencja nieruchomości lubi weryfikować twoje zatrudnienie.Powiązane słowa: