Sonda wodna pomoże, by mierzyc poziom cieczy

Przeprowadzenie badania poziomu cieczy nie za każdym razem jest łatwe. Nie zawsze zdołasz zajrzeć prosto do do dna cieczy i móc sprawdzić trafnie ile jej jest. A okazuje się, iż jest to niezwykle znaczące w sporej ilości sytuacji – przy prowadzeniu kontroli stopnia zalania piwnicy czy w trakcie kopania studni. Na ratunek jednak najnowszy fenomen technologii pozwala na określenie poziomu cieczy w niebywale nieskomplikowany i niewymagający wiele czasu sposób, prócz tego co ważne z bardzo dużą dokładnością. Posiądź wiedzę, jak działają najnowocześniejsze czujniki poziomu cieczy.

Od paru miesięcy wstecz największym powodzeniem cieszy się czujnik poziomu cieczy konduktacyjny. Jest to czujnik przewodnościowy. Jego sposób działania polega na tym, iż wypuszcza impuls elektryczny, którzy przepływa przez media przewodzące, m.in. przez wodę. Czujnik jest posiadający sygnalizator dźwiękowy, który zaczyna działać wówczas gdy między elektrodą pomiarową, a elektrodą odniesienia potwierdzi się przepływ prądu. Przez to pomiar zdaje się być nietuzinkowo dokładny i skuteczny, umożliwiając na celne przeprowadzenie odczytu poziomu cieczy.

Tego rodzaju czujniki poziomu cieczy znakomicie sprawują się w połączeniu z sondami ciśnieniowymi oraz sondami zwieszaniowymi. W sprzedaży dostępne są też czujniki poziomu cieczy działające laserowo. Jest to bezdotykowy czujnik, który ułatwia nam pozwala na zmierzenie poziomu cieczy tam, gdzie zainstalowanie mechanizmu lub innej sondy okazuje się być niemożliwe ze względu na usytuowanie cieczy. Ponadto pomiar laserowy może być ciągły, odwrotnie do pomiaru elektrycznego, który przeprowadza jednorazowo, a później działanie wypadałoby zrobić jeszcze raz. Przez to prawidłowiej sprawdza się w przemyśle, gdzie poziom wody to klucz choćby dla funkcjonowania maszyn.Powiązane słowa: