Sonda wodna pomoże, by mierzyc poziom cieczy

Przepadanie poziomu cieczy nie za każdym razem jest czymś prostym. Nie stale dasz radę bezpośrednio dostać się do dna cieczy i móc sprawdzić bezpośrednio ile jej jest. A okazuje się, że okazuje się być to bardzo ważne w sporej ilości sytuacji – przy sprawdzaniu stopnia zalania piwnicy czy podczas kopania studni. Na szczęście najnowsza technologia pozwala na określenie poziomu płynu w totalnie prosty i niewymagający wiele czasu sposób, na dodatek z niewiarygodnie ogromną dokładnością. Zechciej dowiedzieć się, jak działają najnowocześniejsze czujniki poziomu cieczy.

Od paru miesięcy wstecz największe powodzenie zyskał czujnik poziomu cieczy konduktacyjny. Jest to czujnik przewodnościowy. Działa w ten sposób, iż uwalnia impuls elektryczny, którzy przechodzi przez media przewodzące, m.in. przez płyn. Czujnik został uposażony w sygnalizator dźwiękowy, który działa wtedy gdy między elektrodą pomiarową, a elektrodą odniesienia przepłynie prąd. To wpływa na to że, pomiar jest niezwykle o dużej dokładności i skuteczności, zezwalając na celne odczytanie poziomu cieczy.

Tego rodzaju czujniki poziomu cieczy znakomicie działają łącząc je z sondami ciśnieniowymi i sondami zwieszaniowymi. Na rynku dostępne są też czujniki poziomu cieczy działające laserowo. Jest to niewymagający dotyku czujnik, który ułatwia nam pozwala na zmierzenie poziomu cieczy w miejscach, gdzie zamontowanie mechanizmu lub innej sondy okazuje się być niemożliwe przez miejsce położenia cieczy. Na dodatek pomiar laserowy może być ciągły, odmiennie do pomiaru elektrycznego, który wykonuje się jednorazowo, a następnie działanie należy powtórzyć. Z tego względu lepiej nadaje się w przemyśle, gdzie poziom wody jest kluczowy przynajmniej dla funkcjonowania maszyn.Powiązane słowa: