Sposób na to, by sprawnie pozbyć się wgnieceń

Metalowe części pojazdów, zwłaszcza karoseria, z całej masy powodów mogą ulec wgnieceniom. Niezależnie, czy przyczyną są zawieruchy i inne paradoksy pogodowe, uderzające owoce, udział zwierzyny, akty wandalizmu czy delikatne stłuczki na parkingach. Jak narazie takowe wgniecenie niejednokrotnie oznaczało przymus lakierowania, co znacząco podwyższało koszty. Jednakże teraz powstała nowa technologia i usuwanie wgnieceń jest łatwiejsze, szybsze i pozwala na bardziej zadowalający efekt.

Nowa technika likwidacji wgnieceń to metoda PDR. Jest o dużej skuteczności zwłaszcza w przypadku małych wgnieceń. Działa to tak, że od stosownej strony blacha jest delikatnie i stopniowo wypychana tak, żeby wróciła do swojego pierwotnego wyglądu. Likwidacja wgnieceń tą metodą umożliwia nam zarówno wklęśnięć, jak i bardziej obszernych uszkodzeń karoserii. Dzięki temu nie zostaniesz zmuszony do tego. by poddać to później lakierowaniu, bo powierzchnia karoserii nie ma uszkodzeń, a lakier nie jest w żaden sposób naruszony.

Tego typu technika usuwania wgnieceń zdaje się być znacznie bardziej skuteczna niżeli do dnia dzisiejszego wybierane metody. Aby to przeprowadzić używa się fachowych narzędzi, realne jest także wykonanie zabiegu w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp (przykładowo w miejscach zabudowanych albo zamkniętych). Świetnie sprawdza się też na wgnieceniach o większych gabarytach, ale wówczas możemy być zmuszeni do tego, by zgłosić się na lakierowanie – głównie z powodu samego uszkodzenia. Tak czy siak technika PDR pozwala na uniknięcie szpachlowania, co już jest totalnym plusem. Nietknięty lakier fabryczny to większa pewność, że autko nie będzie rdzewiało – zawsze zda się być albowiem lepszym rozwiązaniem niż lakier od lakiernika.Powiązane słowa: