Szlabany przy torach

Jak wiemy w naszym kraju jest ogólnie wysoka liczba wypadków samochodowych. Prawie każdego dnia mnóstwo osób ginie albo zostanie ranny. Nie są to fantastyczne statystki, a co gorsza nie dzieje się nic aby to zmienić. Jako najczęstsze przyczyny owych wypadków podaje się nieodpowiednią do warunków atmosferycznych prędkość.

Także jazda pod wpływem alkoholu lub też na tak zwanym podwójnym gazie. Oprócz tego dużą ilość kierowców nie zważa na znaki informujące o tym co dzieje się na drodze. Ogólnie często dochodzi do wypadku na torach kolejowych. Nawet jeśli są tam szlabany. Wiele osób bagatelizuje to i sądzi, iż zdąży przed nadjeżdżającym pociągiem. Jednakże jak wskazują statystki nie zawsze to się udaje. Szlabany te w naszym kraju także nie są przystosowane do wymagań. Wiele z nich opóźnia się w czasie zamykania, inne są już bardzo stare.

Na koniec inne w ogóle nie działają. I otóż dlatego duża część osób z nas nie do końca zdaje sobie sprawę z tego czy określony pociąg jest blisko bądź też w dużej odległości. Dobrym rozwiązaniem jest sygnalizacja świetlna w takim miejscu. Wtenczas winna się ona zapalić w czasie gdy pociąg jest już strasznie niedaleko. W przeciwnym razie nadmiernie długie wyczekiwanie może zniechęcić kierowców. I zdołają oni wjechać wprost pod zbliżający się z dużą prędkością pociąg.

Aczkolwiek każde te sposoby nie będą funkcjonować jeśli sami kierowcy nie będą znaczniej baczności przywiązywać do takiego typu sytuacji. Zawsze musimy być ostrożni na drogach. Dzięki temu jesteśmy my bezpieczni ale i również nie stanowimy zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Jak wiadomo na ulicach obowiązuje maksyma wzajemnego zawierzenia. Powinniśmy my ją wszyscy użytkować jednakowo kierowcy jak i piesi.Powiązane słowa: