Transportowanie produktów z Chin

Duża ilość ściąganych towarów wywodzi się ewidentnie z Chin. Chiny to siła gospodarcza gruntownie opanowała nasz polski rynek zbytu, nic więc dziwnego, iż import z Chin jest dzisiaj tak popularny.

Jak dzieje się transport towarów z Chin? Transport Expressowy z Chin zdarza się drogą morską. Różni się od transportu zwyczajnego tym, iż nie ma warunku załadunku przynajmniej pojedynczego kontenera, mamy możność w wyniku czego zażyczyć sobie importowanie nawet konkretnego przedmiotu, który będzie umieszczony w kontenerze w połączeniu z innymi przesyłkami. Transporty z Chin przeważnie dochodzą do portu w Gdyni. Mam miejsce to najczęściej około 33-45 dni. Jest to dosyć długo, lecz koszta transportu są w miarę niewielkie w stosunku z odrębnymi odmianami transportowania towarów.

W naszym kraju parę dni ma miejsce też dopełnienie wszystkich formalności na magazynie celnym. Oczywiście jest szybszy wzorzec otrzymania przesyłki, jednak podnosi on koszty transportu nawet o 50%. Tym szybszym i zarazem droższym sposobem jest transport morski do portu w Hamburgu. W tym przypadku transport trwa tylko 30 dni, prędzej przebiegają również procedury celne, bowiem formalności biurokratyczne nie są aż tak złożone, jak w Polsce.

Zarazem potrzeba nanieść większe płatności lokalne w porcie, co znacznie podnosi generalny koszt transportu towaru z Chin. Odpowiednio jest jednakże poważnie zastanowić się nad możliwością oclenia ładunku w Hamburgu, albowiem osiągamy wtenczas dodatkowe dni na płacenie podatku VAT: kiedy odprawa celna zostaje złożona na terenie Niemiec, VAT należy uiścić do 25 dnia następnego miesiąca, a nie w momencie odprawy.

W obecnych czasach rozwój technologiczny udostępnia śledzenie losów przesyłki w globalnej sieci – dzięki temu jesteśmy na bieżąco z postępem transportu i moglibyśmy oszacować, kiedy mniej więcej pozyskamy zamówiony produkt.

Komentarze:

Jakub
Niegdyś próbowałem swoich sił w transporcie towaru z Chin. Najcięższa była dla mnie porozumiewanie się z dostawcami. Naturalnie barierą był język a także specjalna terminologia. Parę lat temu nie było dyskusji o bardzo korzystnych kursach językowych, zaś obecnie są tłumaczenia techniczne jak i inne uproszczenia dzięki którym możemy prowadzić biznes.Powiązane słowa: