Tuning BMW – jaki najlepiej wykonać?

BMW to marka, jaka przybywa na myśl jako pierwsza, kiedy pojawia się temat tuningu, ze względu na to, iż jest to marka sportowa, a poza tym jej samochody posiadają perfekcyjne korzyści trakcyjne. Szczegółową i najkorzystniejszą cenowo serią do tuningu jest seria 3. Podzespołów do tuningu BMW jest ogrom, a same modyfikacje są najczęściej niebywale łatwe.

Poza tym jest przesadnie sporo warsztatów wyspecjalizowanych w tuningu BMW i faktycznie każdy mechanik będzie w stanie to zrobić. Tuningować można jeżeli marki będące jeszcze na gwarancji. Jedną z najczęściej dokonywanych w nich poprawki jest tzw. chip tuning. Jest to tuning bezpieczny dla aut marki BMW i polega na podniesieniu siły i momentu obrotowego pojazdu. Dzięki zastosowaniu części do tuningu silnika zwiększa się także, tzw. bezpieczeństwo aktywne na ulicach, bowiem mocniejszy silnik oznacza szybsze wyprzedzanie.

Ponadto chip tuning nie tylko zwiększa funkcje BMW, ale także obniża spalanie samochodu. Oprócz podnoszenia mocy, proste jest też tuningowanie karoserii, ponieważ części to tego potrzebne są osiągalne faktycznie od ręki w sklepach internetowych z częściami do tuningu lub w serwisach aukcyjnych. W Polsce panuje moda na tuning bmw w tzw. trendzie niemieckim. Chodzi o to, aby zmodyfikowany samochód jak najbardziej przypominał pierwowzór z danego rocznika. Akceptowalne są przeto jedynie skromne przeróbki.

Przykładowo, dozwolone jest dlatego zakładanie alufelg, lecz zaledwie tych na szprychach. Samochód można trochę zniżyć i w znikomym stopniu poszerzyć nadkola. Dozwolone jest też montowanie niskich zderzaków. Można także pozwolić sobie na bardzo lekki tuning optyczny, taki jak tłumik z chromowaną końcówką czy szerokie listwy po bokach samochodu.Powiązane słowa: