Tuning Honda Civic

Poprawianie fabryki, a więc tak zwany tuning, jest często stosowaną opcją na zindywidualizowanie auta. Tuning charakteryzuje się na 2 fundamentalne rodzaje: tuning mechaniczny oraz tuning optyczny. Hondy Civic jest jednym z najlepszych oraz najtańszych samochodów, które możemy poddać tuningowi.

Hondy są też najlepszymi pretendentami na 1-wszy automobil. Wykorzystywany model moglibyśmy zakupić już za 2-3 tysiące złotych. Ich posiadacze zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, iż niewielkim wydatkiem potrafimy ów auto przekształcić w mocniejsze auto. Ich silniki mają ogromny potencjał, a ich tuning jest niezwykle prosty. Łatwo można też znaleźć warsztat samochodowy, jaki zajmuje się tuningiem Hondy. Kiedy chodzi o tuning mechaniczny, najczęstszy zabieg polega na przełożeniu do modelu Civic mocniejszych elementów z konkretnego ze sportowych wzorów Hondy. Przekłada się często mocniejsze hamulce czy też części zawieszenia. Na rynku osiągalne są też liczne „ulepszone” zamienniki osprzętu silnika czy też układów hamulcowych.

Modne jest również wymienianie filtru powietrza na bawełnianą wkładkę, która dostarcza dogodniejszy przepływ atmosfery. Zalecanym minimum w tuningu Hondy Civic jest montaż głowicy i aparatu zapłonowego, aby zwiększyć przyrost mocy pojazdu. Tuning optyczny Hondy Civic jest wszak prostszy.

Można uzyskać alufelgi a ponadto końcówkę na tłumik i pojazd od razu wygląda na młodszy. Przyciemnia się także szyby, za pomocą specjalnej folii, a także podświetla podwozie. Częstą praktyką jest również malowanie czarnych elementów, takich jak zderzak, lusterka lub listwy poprzeczne na kolor podwozia. Jednakże jeżeli chodzi o pojęcie " części do tuningu honda civic ", wiele zależy od gustu i wyobraźni posiadacza samochodu.Powiązane słowa: