Wbijaj do Anglii, ale dopiero wtedy gdy załatwisz formalności i dokumenty

Zdecydowałeś się na wyjazd, przewozy do anglii posprawdzałeś, masz już w kieszeni miejsce w samolocie bądź busie… i teraz czas na ogromną panikę. Co wpakować do walizki, jakie rzeczy ze sobą wziąć, jakie dokumenty oraz formalności wypada załatwić, a prócz tego mieszkanie oraz praca już na miejscu. W wyniku tego przekazujemy listę rzeczy, które koniecznie trzeba załatwić przed wyjazdem do Anglii do pracy.

To banał, lecz pierwsze to paszport – chciej ogarnąć to, czy leży kompletny i ważny. To istotne, bo szczególnie on zdaje się być najważniejszym dokumentem za granicą, a do tego może ci się naprawdę przydać. Co więcej, w sytuacji gdy masz za sobą jakieś ważne choroby lub leczysz się, zechciej zadbać o odpowiednie zaświadczenia od lekarzy, oczywiście napisane w języku angielskim. To ma znaczenie, jeżeli potrzebujesz leków oraz myślisz o tym, by je przewieźć, a także, jeżeli zachce Ci się, aby na miejscu zostały CI wypisane przez lekarza. Pamiętaj także o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto jednak zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie w którejkolwiek z prywatnych firm ubezpieczeniowych, które zabezpieczy cię przed niespodziewanymi wydatkami w skutek nieszczęśliwego wypadku lub zachorowania.

Mądrze będzie także pomyśleć o innych dokumentach, które ułatwią ci początki życia w Anglii. Są to na przykład referencje z poprzedniego miejsca, w którym pracowałeś w Polsce – niech twój pracodawca przedstawi je po angielsku oraz uprzedź go, aby był w stanie je potwierdzić przez telefon, gdyby nowy pracodawca zatelefonował do niego. Jednocześnie też przygotuj sobie wyciąg z konta, gdzie będzie odnotowany Twój stan finansów bądź zadłużenia. W Anglii bowiem wynajem mieszkania czy domu bez tego typu dokumentów się nie uda, bowiem będziesz zawołany o właśnie potwierdzenia stanu finansów. Co więcej agencja nieruchomości może sprawdzić twoje zatrudnienie.Powiązane słowa: