Zostań taksówkarzem w UK

Gdy frapujesz się nad karierą kierowcy taxi w UK, podpowiemy jak załatwić wszelkie dokumenty. Zawód taksówkarza to coś dla gości ceniących niezależność i znajomości z innymi osobami. I mimo tego, że wejście do zawodu poprzedzają spore formalności, to warto się o nie postarać, ponieważ możliwości zarobkowe w całkowicie rekompensują takie trudy.

Najważniejszą kwestią jest licencja prywatna na prowadzenie gdansk taxi. Wyrabiana jest ona przez lokalny urząd gminy. Uprawnienia takiego typu może osiągnąć w istocie właściwie każdy obywatel konkretnej gminy, kiedy w ciągu ostatnich pięciu lat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Pośród domyślnie wymaganych zaświadczeń, załączanych do aplikacji, muszą znajdować się: prawo jazdy, inny dokument tożsamości (na przykład paszport), numer ubezpieczenia społecznego i potwierdzenie adresu za ostatnie pięć lat.

Jeżeli aplikant mieszka pod określonym adresem w UK dłużej niżeli rok, to z reguły urząd zaakceptuje pisemną deklarację odnośnie jego poprzedniego adresu. Jeśli jednak nie, musimy wykazać własną historię zamieszkania, z reguły poprzez okazanie rachunku ze starego mieszkania. W tym przypadku potrafi pojawić się problem dla osób, jakie w przeszłości mieszkały w naszym państwie. Z uwagi na różnicę między polskimi a brytyjskimi rachunkami, polskie rachunki nie będą właściwe do udowodnienia owej istoty.

Na nic zda się też dowód osobisty. Wyłączną akceptowaną formą udowodnienia polskiego adresu są listy uwierzytelniające od zeszłych pracodawców, szkół bądź uczelni. W takiego typu liście, napisanym naturalnie w języku angielskim, muszą się odnaleźć trzy kwestie: informacje osobowe aplikanta, jego polski adres oraz stwierdzenie, iż pracował on albo uczył się w danej placówce w określonym czasie.Powiązane słowa: